przedszkole

Przedszkole nr 238 Tęczowy Pajacyk
01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5
tel./fax 22 836 48 42
e-mail: p238@edu.um.warszawa.pl

Grupy

Aktualności

Zebrania organizacyjne
1 września 2020

Zebrania organizacyjne 07.09.2020 (poniedziałek) 17:00 grupa III Misie - sala Misi 08.09.2020 (wtorek) 17:00 grupa ...

Adaptacja rok szkolny 2020/2021
11 sierpnia 2020

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci odbedą się w terminie: 31.08 (poniedziałek) od 11:00 do 12:00;- grupa I Gwiazdki 31.08(poniedziałek) od ...

Linki

Informacja dla Rodziców od Dyrektora

25 marca 2020, Autor: Administrator

SZANOWNI RODZICE

W związku ze zmianą przepisów, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. oraz określeniem przez MEN zasady prowadzenia nauczania na odległość, informuję Państwa w jaki sposób zaplanowałam działania w naszym przedszkolu.

Pamiętajcie, w tych warunkach nie jest możliwa normalna realizacja podstawy programowej ale dołożymy wszelkich starań abyście ten trudny czas mogli wykorzystać na wspólną zabawę z dzieckiem. Każde dziecko dużo chętniej przyswaja nowe wiadomości poprzez zabawę,  która jest główna formą aktywności w tym wieku.

Ważne jest, że ustawodawca dał nauczycielowi prawo modyfikacji programu nauczania, a tym samym doboru treści, kolejności realizowanego materiału, form i metod pracy.

Wiemy, że dzieci z przedszkola bez opieki rodziców tak naprawdę niewiele są       w stanie zrobić same albo przynajmniej nie wszystkie. Dlatego planujemy i już to robimy, przesyłać do Państwa materiały, które będą mogły wykonywać dzieci przy Waszym wsparciu. Te materiały to mogą być, np. filmy wideo, ilustracje pomocne do tego, żeby coś pokolorować, poćwiczyć najprostsze działania matematyczne, przeprowadzić zabawy ruchowe czy zorganizujemy konkursy tematyczne, które są tradycją naszego przedszkola. Zaproponujemy również wykorzystanie programów emitowanych w telewizji czy radio oraz umieszczanych na różnych stronach internetowych, przeznaczonych dla tej grupy wiekowej.

Przypominam będziemy Państwa informować na bieżąco o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Wiemy, że nie wszyscy Państwo jesteście w stanie pomóc swoim dzieciom w procesie zdalnej edukacji. Wszyscy jednak przeżywają stres i frustrację, że zdalne realizowanie programu dydaktycznego może wpłynąć negatywnie na rozwój dzieci.

Pragnę Państwa uspokoić, nic takiego się nie wydarzy. Wy i my wkładaliśmy dużo wysiłku i zaangażowania w rozwijanie umiejętności i zdolności przedszkolaków i ten proces się nagle nie zatrzymał.

Wykorzystajcie ten czas na wspólną zabawę, bliskość i pobycie razem w domu. Zwolnijcie, zatrzymajcie się w tym codziennym dotychczasowym pędzie. Przede wszystkim zadbajcie o zdrowie i bezpieczeństwo Wasze i Waszych Rodzin.

 

Pozdrawiam

Renata Szyszka

Dyrektor Przedszkola nr 238 „Tęczowy Pajacyk”   

Aktualizacja: 8 września 2020

Kontakt

Przedszkole nr 238
"Tęczowy Pajacyk"

01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5

tel./fax 22 836 48 42
e-mail: p238@edu.um.warszawa.pl

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.