przedszkole

Przedszkole nr 238 Tęczowy Pajacyk
01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5
tel./fax 22 836 48 42
e-mail: p238@edu.um.warszawa.pl

Aktualności

Zebrania organizacyjne
1 września 2020

Zebrania organizacyjne 07.09.2020 (poniedziałek) 17:00 grupa III Misie - sala Misi 08.09.2020 (wtorek) 17:00 grupa ...

Adaptacja rok szkolny 2020/2021
11 sierpnia 2020

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci odbedą się w terminie: 31.08 (poniedziałek) od 11:00 do 12:00;- grupa I Gwiazdki 31.08(poniedziałek) od ...

Linki

O przedszkolu

Nasze przedszkole powstało w 1965 roku.
Położone jest w centrum osiedla, pomiędzy ulicami Górczewską a Wolską. Niedaleko nas znajdują się parki: Sowińskiego, Moczydło i Szymańskiego.
 
Przedszkole jest budynkiem parterowym, z dużym zmodernizowanym ogrodem. Ogród wyposażony jest w nowy sprzęt terenowy ustawiony na bezpiecznej nawierzchni, miasteczko ruchu drogowego dla rowerzystów, gry chodnikowe oraz mini boisko do gry w piłkę nożną. Wydzielony został fragment ogrodu dla dzieci najmłodszych, który jest zabezpieczony ogrodzeniem.
 
Nasze przedszkole jest pięciooddziałowe, w każdej grupie jest 25 dzieci.
W roku 2017 zostały odnowione dwie sale oraz kuchnia z pomieszczeniami gospodarczymi. W związku z koniecznością przyjęcia większej liczby dzieci 3 letnich sala przeznaczona na uroczystości została przeorganizowana na salę dydaktyczną.
 
Pomieszczenia dla dzieci wyposażone są w wiele zabawek, pomocy dydaktycznych, komputery wykorzystywane do pracy i nauki matematyki, ćwiczeń logopedycznych, słuchowych i innych. W sali dzieci najstarszych zainstalowano tablicę multimedialną, która daje możliwość uatrakcyjnienia procesu edukacji. Od 2016 roku w grupie dzieci najmłodszych realizowany jest program „Dwujęzyczne dzieci”, w ramach którego w trakcie zabawy dzieci poznają proste, podstawowe słowa w języku angielskim. Dzieci starsze uczestniczą w zajęciach z angielskiego prowadzonych przez wykwalifikowanego nauczyciela.
 
Posiłki w przedszkolu są zróżnicowane, tygodniowy jadłospis jest dostępny dla rodziców na tablicy informacyjnej w przedszkolu, jak również na stronie internetowej. Dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie: pierwsze śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek. Wprowadzony został program zdrowego żywienia.
 
Placówka współpracuje z psychologiem i logopedą.
 
 W ostatnim pięcioleciu w przedszkolu miały miejsce dwa ważne wydarzenia: nadanie  nazwy –Tęczowy Pajacyk oraz obchody 50 - lecia istnienia.
 
Na terenie przedszkola działa teatr Bajeczka - aktorami są rodzice i nauczycielki. Co roku z okazji Dnia Dziecka teatr wystawia nową bajkę.
Każdego roku prowadzimy także akcję charytatywną "Pomóż zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę". Przedszkole organizuje lub uczestniczy w licznych konkursach, olimpiadach organizowanych przez placówki na terenie dzielnicy Wola lub Miasta Stołecznego Warszawy.

Kontakt

Przedszkole nr 238
"Tęczowy Pajacyk"

01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5

tel./fax 22 836 48 42
e-mail: p238@edu.um.warszawa.pl

 

Strona stworzona przez firmę Media ISQ  

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.